Merakla beklenen ABD verileri sonuçlandı!

Piyasaların merakla beklendiği ABD Tarım Dışı İstihdam Değişimi (TDI) verisi biraz önce açıklandı. Temmuz ayına ait veride istihdamda 209 bin kişilik bir artış gerçekleştiği görüldü. Beklenti ise 231 bin kişilik bir artış gerçekleşmesi yönündeydi. Buna ilaveten geçtiğimiz döneme ait TDI verisi revize edilerek 288 bin kişiden 298 bin kişiye çıkartıldı.

TDI verisi ile aynı anda açıklanan diğer verileri incelediğimizde İşsizlik Oranı artış göstererek %6,1’den %6,2’ye ulaşırken, Ortalama Saatlik Kazançlarda Temmuz ayında herhangi artış yaşanmadı. Bu gösterge için beklenti %0,2’lik bir artış yaşanması yönündeydi.

eko

Kritik ABD verilerin açıklanması sonrasında 2,15 seviyesine yakın hareketlerine devam eden USDTRY kuru satış baskısı ile birlikte 2,14 seviyesi altında hareketler gerçekleştirdi. Böylelikle 31 Mart 2014 tarihinden itibaren devam eden 2,1530 – 2,0615 arası bant hareketinin gücünü de bir kez daha görmüş olduk. Altın fiyatı ilk etapta 1290 seviyesine kadar çıkış gerçekleştirse de genel görünüm olarak 1300 seviyesi altında negatif seyrini sürdürmektedir. Son olarak EURUSD paritesini incelediğimizde her ne kadar 1,3432 seviyesine kadar yükseliş gerçekleşse de 200 saatlik basit hareketli ortalama (1,3432) altında negatif seyrini sürdürmektedir.

Kudret AYYILDIR
Başanalist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
“Tarım Dışı İstihdam Özel Analiz”

Piyasalar her ayın ilk haftasında ABD’den açıklanacak Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik oranı verilerine odaklanmaktadır. Bu verilerin sonuçları finansal piyasalar...

Kapat