MB: Tedbirlerin Etkilerini Nisan İtibariyle Görüyoruz

Merkez Bankası yönetimi, Türkiye Bankalar Birliğine, ”bugüne kadar aldıkları tedbirlerin öncelikli olarak aşırı borçlanmaya yönelik olduğu ve tedbirlerin nisan ayından itibaren olumlu etkilerini gözlemeye başladıkları” mesajını verdi.

 
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve banka yönetimi, Türkiye Bankalar Birliği yöneticileriyle bugün idare merkezi binasında bir araya geldi.

 
Görüşmede, bankanın Türkiye Bankalar Birliğine vermek istediği mesajlara yönelik bir sunum yapıldı. Sunum, merkez Bankasının internet sitesinde yayımlandı.
  

”Türkiye Bankalar Birliğine Verilen Mesajlar” başlıklı sunumda, enflasyon raporundaki baz senaryo ve diğer olası senaryolar ile bunlara karşı alınabilecek para politikası tedbirlerinin geçerliliğini koruduğu belirtildi.
 

-”EKONOMİDE AŞIRI ISINMA VE AŞIRI BORÇLANMA AYRI DEĞERLENDİRİLİYOR”-
 

Bankanın ekonomide aşırı ısınma ile aşırı borçlanmayı ayrı ayrı değerlendirdiği ifade edilen sunumda, bankanın şu mesajlarına yer verildi:
 

”Bugüne kadar aldığımız tedbirler, öncelikli olarak aşırı borçlanmaya yöneliktir. Alınan tedbirlerin nisan ayından itibaren olumlu etkilerini gözlemeye başladık.
 

Enerji hariç dış ticaret açığında yılın ikinci çeyreğinden itibaren iyileşme bekliyoruz.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Hacmi 8 Milyar Lira Arttı

Katılım bankaları hariç bankaların kredi   hacmi, 29 Nisan 2011 itibariyle 499 milyar 947,3 milyon liraya ulaştı.   Merkez Bankası haftalık...

Kapat