Macaristan Da Çöpe Gitti

 

 

Moody´s Macaristan’ın notunu 1 kademe indirdi

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody´s Investors Service, Macaristan´ın devlet tahvillerinin notunu Baa3´den Ba1´e indirdi ve negatif görünümü sürdürdüğünü bildirdi.

 

Moody´s yaptığı açıklamada, not indiriminin ana nedeninin Macaristan hükümetinin mali konsolidasyon ve orta vadede kamu sektörü borç yükünün azaltılması hedeflerini karşılama kabiliyetine yönelik belirsizlik olduğunu vurguladı.

 

S&P, Macaristan´ın notunu izlemede tutuyor

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Macaristan´ın yabancı ve yerel para cinsinden kredi notlarını BBB-/A-3 olarak teyit ederken, notları olası bir indirim için izlemede tutmaya devam ettiğini bildirdi.

S&P, Macaristan´ın kredi notlarını 11 Kasım´da olası bir indirim için izlemeye almıştı.

 

S&P yaptığı açıklamada, Macaristan´ın kredi notunun olası bir indirim için izlemede tutulmasının, ekonomik büyüme görünümün ve mali, dış performansın Macaristan´ın politika çerçevesinin zayıf öngörülebilirliği ve kredibilitesinden etkilenmeleri durumunda notun indirilebileceği görüşünü yansıttığını vurguladı.

 

Hulya Kayıkçı, Paratrend Grubu

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 25 Kasım 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, Euro Bölgesi'nin en borçlu doğulu üyesi Macaristan'ın kredi notunu, kabinenin güveni...

Kapat