Macaristan Ayaklarının Üzerinde Durabilir

Uzun zamandır IMF ile anlaşıp   anlaşmayacağı merak konusu olan Macaristan Başbakanı Viktor Orban,          
 

”IMF ile anlaşma yapmasak dahi Macaristan kendi ayakları üzerinde   duracaktır” dedi.          
 

Macaristan Başbakanı Orban, Macar radyo kanalı 180 Dakika’ya açıklamalarda bulundu. Orban, ”IMF ile anlaşma yapmasak dahi Macaristan kendi   ayakları üzerinde duracaktır” diye konuşarak, dünyada hiç kimsenin Macar halkı   tarafından seçilen milletvekillerine emir veremeyeceğini söyledi.          
 

2012 yılının Ocak ayı başı itibarıyla IMF ile görüşmelere   başlayacaklarını belirten Orban, görüşmelerin önemli olduğunu ancak kendileri   açısından o kadar da can alıcı bir durum teşkil etmediğini açıkladı.          
 

Yabancı ülkelerin son günlerde kendisini ve hükümetini demokrasi   konusunda eleştirmesiyle ilgili konuşan Orban, Macaristan Parlamentosu’nun   çıkardığı yeni yasaların uluslararası anlaşmalara aykırı olması durumunda   rahatsız olan ülkelerin gerekli adımları atarak itiraz edebileceklerini  söyledi.          
 

Macaristan halkını kendi hükümetlerinin yönetmesi gerektiğini belirten   Macar Başbakan, halklarının refahı için çalıştıklarını, yabancı ülkelerden   yapılan demokrasi ikazlarına anlam veremediğini, Macaristan’da her zaman   demokrasi olduğunu ve olmaya devam edeceğini kaydetti.     

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni yılınız kutlu olsun.

2012 yılının tüm dünya üzerinde olumlu geçmesini özellikle finansçılar için bol tecrübeli ve az stresli bir yıl geçirmesi umuduyla  herkesin...

Kapat