Kütahya’da Deprem

Kütahya’nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da da hissedildi.
 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15′te, merkez üssü Kütahya’nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.
 

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye’nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya’ya 77, Bursa’ya 121 ve Balıkesir’e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.
 

Kütahya’da 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından 4.6 büyüklüğünde ikinci bir sarsıntı daha meydana geldi.
 

YALOVA’DA HALK SOKAKLARDA
 

Bu arada, depremin hissedildiği Yalova’da da vatandaşlar evlerini terk ederek sokak ve caddelere çıktı.

 
17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara Depremi’ni de yaşayan Yalova’da hissedilen sarsıntı nedeniyle paniğe kapılan bazı vatandaşlar sokaklarda bekliyor.

 
AA muhabirinin yetkililerden edindiği bilgiye göre, deprem nedeniyle Yalova’da herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Esnafa Müjde

Rekabet Kurumunun, esnaf ve sanatkarların 15 bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasına izin vermesi esnafı rahatlatacak.  ...

Kapat