Kredi kullananlara müjdeli haber!

Kredi kullananları ve bundan sonra kredi kullanacaklara müjdeli haber tüketici mahkemesinden geldi. İşte ayrıntılar…

Bankalara `dosya masrafı` freni!

Konut kredisi kullananlara yargıdan müjdeli haber geldi. Kayseri`de tüketici mahkemesi, bir bankanın konut kredisi kullanan tüketiciden aldığı dosya masrafının tamamı ile ekspertiz ücretinin tüketiciye geri ödenmesine hükmetti.

Mahkeme, müşteriye verilen sözleşmede yer almayan bin liralık dosya masrafı ile 330 liralık ekspertiz ücretinin tüketiciye iade edilmesi gerektiğini bildirdi. Mahkeme, krediye ilişkin fon, vergi ve masraflar bölümünde yer alan dosya masrafı ve ekspertiz ücreti hanelerinin boş bırakıldığına dikkat çekti.

`BANKADAN 500 LİRANIZI ALIN` HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Kararda, Bu farklılığın nedeninin banka tarafından tek taraflı olarak dosya masrafı ve ekspertiz masrafı hanelerinin yazıldığı anlaşılmıştır denildi.

Yargıtay, vatandaşın 10 yıl geriye dönük olarak kredi kartı aidatını almasının yolunu da açmıştı. Buna göre, tek kartı olan bir kişinin bankadan alacağı tutar 500 lirayı bulacak.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış açık beklentileri aştı

Türkiye İstatistik Kurumu`nun (TUİK) açıkladığı verilere göre dışandnbsp;ticaret açığı Ocak ayında beklentilerin biraz üzerinde gelerek 7 milyar dolar olarak gerçekleşti....

Kapat