Kötü İstihdam Raporu “Altın”a Yaradı

ABD’den gelen kötü tarım dışı işsizlik raporu altına yaradı. Kötü veri sonrası altın son 4 haftaki en büyük zıplamasını yaptı.

ABD’de tarım dışı işsizlik oranı Ağustos ayında %9,1 oldu ve geçen aya oranla bir değişiklik göstermedi. Bu veri yatırımcıların yeni bir durgunluk mu geliyor endişelerini artırdı ve yatırımcıların altına yönelmelerine sebep oldu.

Covenant Investors fon yöneticisi Steve Shafer: “ Bugün gelen veriler ülke ekonomisinin halen zayıf olduğunun ve hükümete olan güvenin azaldığının göstergesidir. ABD’deki kötü durum Avrupa’daki problemlerle birleşince para birimlerine olan güven azalıyor. Tüm bunlar altına olan talebi yukarı çekiyor. “ açıklamasını yaptı.

Bugüne kadar altının onsu yıl boyunca %29 yükselmişti. Bugün ise altının onsu  %2,71 yükselerek 1.874,65 $’dan işlem gördü.

Kingsview Finacial stratejisti Matt Zeman: “ Etkileyicilikten uzak gelen istihdam rakamları, ülke ekonomisi üzerindeki riskleri artırıyor. Yatırımcılar da hisseleri ile ilgili endişeleniyorlar. Bu endişe de altına yarıyor. “ yorumunu yaptı.

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Gelişen piyasa hisseleri düştü

Gelişen piyasa hisse senetleri, ABD istihdm verileri öncesi değer kaybetti

Kapat