Kötü haber buradan geldi

Eski Cumhuriyetçi ve Forbes dergilerinin sahibi Steve Forbes,andnbsp;ekonomik toparlanmanın olması gerektiği kadar güçlü olmadığını söyledi.

THE LİRA

Forbes dergilerinin sahibi Steve Forbes, ABD ekonomisindeki bazı ilerleme sinyallerine rağmen, toparlanma hızının olabileceği kadar güçlü olmadığını savundu.

ABD`de CNBC televizyonuna konuşan ve aynı zamanda eski bir Cumhuriyetçi olan Forbes, bunun sebepleri arasında zayıf dolar, yüksek vergiler ve Hasta Koruma ve Dodd-Frank finansal reform kanunlarını saydı ve 1980`deki resesyondan sonra çok `coşkulu` bir büyüme görmüştük dedi.

Bu seferki toparlanmanın yeterince güçlü ve dinamik olmadığını söyleyen Forbes, ayrıca başkan Barack Obama`yı zorlayacağını belirtti.

Genellikle ekonomiler resesyondan sonra yüzde 6 ve üzerinde büyüme kaydederken, ABD ekonomisi şu anda yaklaşık yüzde 3 büyüme kaydediyor. Diğer yandan vadesi bu yılın sonunda Bush dönemi vergi indirimlerinin sonlanmasından sonra da büyümenin daha da düşebileceğine uzmanlar sıkça dikkat çekiyor.

Vergi indirimleri hiçbir şey yapmadıysa bile temmettü ödemelerini yüzde 15`ten 45`e ve sermaye kazançlarını yüzde 15`ten 24`e çıkarmış olduğunu savunan Forbes, şimdi Kongre`nin bir şeyler yapmaya çalışacağını, ancak Obama`nın buna izin vermeyeceğini söyledi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Lider Forex​: EUR/USD’da Haftalık Kapanış Çok Önemli…

EUR/USD ANALİZ   İspanya’nın yeni Başbakan Mariano Rajoy’un önceden”çok sıkı” olacağını belirterek uyardığı ve 1978′den bu yana ülkeningördüğü en sıkı...

Kapat