Konut satışları tavan yaptı

TÜİK, 2011 yılı dördüncü döneminde gerçekleştirilen konut satışlarının rakamlarını açıkladı.

2011 yılı dördüncü döneminde 118 bin 867 konut, satış sonucu el değiştirdi. TÜİK`in açıklamasının ardından; Türkiye genelinde bir önceki döneme göre yüzde 16,82, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise konut satışlarında yüzde 21,89 oranında artış gerçekleştiği tespit edildi.

BANKA FAİZLERİNDEKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

2011 yılı dördüncü döneminde (Ekim-Kasım-Aralık), konut satışlarında bir önceki döneme göre en yüksek artış yüzde 31,12 oranı ile İstanbul bölgesinde gerçekleşti. Bir önceki döneme göre yüksek artış gösteren diğer bölgeler sırasıyla, yüzde 30,79 ile Erzurum, Erzincan, Bayburt, 29,96 ile Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, 29,21 ile Antalya, Isparta, Burdur ve 25,06 ile İzmir bölgeleri oldu. Aynı dönemde konut satışlarında bölge düzeyinde bir önceki döneme göre azalış gösteren bölgeler ise sırasıyla, yüzde -14,13 ile Van, Muş, Bitlis, Hakkari, yüzde -3,50 ile Zonguldak, Karabük, Bartın ve yüzde -0,33 ile Kırıkkale, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir bölgeleri oldu.

2011 yılı dördüncü döneminde 2010 yılının aynı dönemine göre konut satışlarında tüm bölgelerde artış yaşandı. En çok artış gösteren bölgeler sırasıyla, yüzde 93,07 oranıyla Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova, yüzde 36,70 oranıyla Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, yüzde 36,47 oranıyla Erzurum, Erzincan, Bayburt, yüzde 35,85 oranıyla Mardin, Batman, Şırnak, Siirt ve yüzde 34,14 oranıyla Antalya, Isparta, Burdur bölgeleridir. Değişim oranlarına göre ise en yüksek artış gösteren bölge yüzde 95,77 oranıyla Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan bölgesi olarak belirlendi.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Tren Kaçtı mı? Yoksa Gara mi Dönüyor?

Cuma akşamı yorumumuzda İMKB’deki geri çekilmenin nedenlerini; ECB’nin Çarşamba günü yapacağı 2. LTRO ihalesinin büyüklüğüne ilişkin endişeler, ESM’nin büyüklüğünün artırılması...

Kapat