Konut alacaklar dikkat!

Kredi faiz oranlarının düşüşe geçmesi konut sektörünü heyecanlandırdı. % 1,08`lere kadar gerileyen oranlarla sektörde bahar havası var. Geçen yılın ikinci çeyreğinden itibaren yükselen konut kredisi faiz oranları bahar ayları ile birlikte düşüşe geçti.

Merkez Bankası`nın bankaların kredi fiyatlamalarını da etkileyen likidite maliyetlerini azaltması ile hızlanan düşüş süreci, konut sektörüne umut oldu.

BANKA FAİZLERİNDEKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Bu yıl için büyüme hedeflerini küçülten sektör, şimdi bu gelişmenin etkisiyle tüketicinin alıma geçmesini bekliyor. En yüksek dönemde yüzde 1.30`lar seviyesine dayanan faiz oranları, şimdilerde yüzde 1.08`e kadar indi.

Bankaların faiz indirimi yarışına girmesi ile nisan ayı itibariyle bu oranın psikolojik sınır olarak görülen yüzde 1`in de altına inmesi bekleniyor. Bu da konut sektörü için satışların yüzde 30 artması demek.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Güngör Uras: 2011’de 549 Bin Daireye ‘Kullanma İzni’ Verildi

TÜİK ’in derlediği “Yapı Kullanım İzin Belgeleri”ne göre 2011 yılında 549 bin daireye kullanım izni (iskan ruhsatı) verilmiş. Bu bir...

Kapat