Koç’tan Afrika’ya 2 Milyon Lira Yardım…!

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Mustafa Koç, Afrika’daki 40 milyonu aşkın insanın ve özellikle de çocukların, kuraklığın da etkisiyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkati çekti.

 
Koç, “Böylesine büyük bir insanlık felaketi karşısında, çocukların ve ailelerinin açlıktan, kuraklığa bağlı hastalıklardan yaşamını kaybetmesini önlemek için harekete geçmek zorundayız. Son 60 yılın en kurak günlerinin yaşandığı Somali ve açlık tehlikesi yaşayan Afrika ülkelerine Koç Topluluğu şirketleri olarak yardım etmeye hazırız” ifadelerini kullanarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı genelge ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasına Yapı Kredi Bankası, Tüpraş, Ford Otosan, Tofaş, Arçelik, Opet, Aygaz ve Türk Traktör şirketlerinin katılımıyla Koç Topluluğu olarak 2 milyon liralık yardımda bulunacaklarını bildirdi. (Milliyet)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış Ticaret Endeksleri Arttı

Dış ticarette, haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracat birim değeri yüzde 19,3, ithalat birim değeri yüzde 21,3 artarken,...

Kapat