Karar Sonrası Piyasalar – Yaşar Erdinç

Merkez bankası kararı açıklandıktan sonra piyasalarda artış hızlandı ve İMKB100 endeksi 65 bine kadar gelerek bu seviyelerde bekleme yapmaya başladı. Merkez Banaksı faizleri artırmadığı gibi zorunlu karşılıkları da artırmadı. Şu an için siyaseten baskılı bir açıklama olarak algıladım. Normalde cari açık hız falan kesmiyor ve toplam talepte de gerileme falan yok. Bence seçimden sonraki ilk toplantı Merkez Bankası’nın ekonomideki enflasyon (fiyat) istikrarı ve finansal istikrara gerçek bakış açısını gösterecektir.

 
Seans sonuna doğru bir miktar geri çekilme bekliyorum. 64.300-64.500′e doğru bir geri çekilme sonrasında bu destekte tutunursa yükselişine devam edecektir. Şu an bir miktar satış baskısına karşı hazır olunmalıdır. Çünkü Merkez Bankası kararı önemliydi ve bu kararı satın alanlar bir miktar satışa geçebilirler. Daha önce önerdiğimiz hisseler, hedeflere geldikçe nakde geçebilirsiniz. Zaten birçoğu da hedefe geldi.  ENdeks şu an 64.780′de ve  bugün 64.250′nin üzerinde kapatırsa olumlu olacaktır. Daha sonra 65.500′e kadar bir yükseliş olabilecektir.

Yaşar ERDİNÇ

Bilge Yatırımcı

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Alman Bankaları Stres Testlerini Geçti

Dei Zeit gazetesinin Alman bankacılık sektörüne yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, elde edilen ilk verilere göre Alman bankaları  Avrupa...

Kapat