Karamsar ekonomist `euroya dikkat` dedi

Karamsar ekonomist Nouriel Roubini, euronun, şu ankinden daha zayıf olması gerektiğini savundu.

Sosyal medya sitesi Twitter`da paylaştığı iletilerle çok dikkat çeken kriz kahini ekonomist Nouriel Roubini, euronun, şu ankinden daha zayıf olması gerektiğini söyledi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Daha esnek para politikasının gerektiğine inanan Roubini, bu mali düzenlemeler içinde Avrupa`daki iç talebin anemik ve zayıf seviyelerde seyretmesi hâlinde, ihracatların büyümeyi desteklemesinin gerektiğini savundu.

Roubini, dış ticaret rakamlarında iyileşmenin, faha zayıf bir para birimi ve Euro Bölgesi`nde şu an görülmeyen nominal ve reel amortismanın sağlanabilmesi için daha esnek para politikasının gerektiğine dikkat çekti.

Bu eksikler yüzünden daha sert bir resesyon yaşıyoruz diyen Roubini, dış ticaret gelişmelerini sağlayacak iç talebin zayıf olmasından ötürü büyümeyi destekleyici fiyat düzenlemeleri yapılmasının gerektiğini, bunun da para politikasıyla saplandığını söyledi.

THE LİRA

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Futbol Dünyasında ŞOK: Etik Kurulu Şike Var Dedi

F.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında...

Kapat