Kapital Menkul: Panik, Paniği Doğurur…

Dün yurtdışı piyasalardaki panik İMKB’de de etkisini gösterdi. Bununla birlikte TCMB’nin sürpriz faiz indirimi de yatırımcıların kafasını karıştırdı ve satışların sertleşmesinde etkili oldu. Gelen bu satışlar İMKB 30 spot endekste bir süredir üzerinde durduğumuz 74,000 desteğinin kırılmasına enden oldu ve dünkü satışlar ilk destek seviyesi olan 72,000’e kadar devam etti. Bugün 70.500 desteğine yakın belki biraz daha altından güne başlayacağımızı tahmin ediyoruz. Bu seviye bugün için en önemli referans noktamız burası olacaktır. Endeks 70,500 üzerinde tutunmayı başarabilirse bir tepki ihtimali doğabilir. Bu tepki ilk olarak dünkü kapanış seviyesi olan 72,000 civarına kadar devam edebilir.
 

Spot İMKB 30 bugün de tepki veremez ve 70,500 altına sarkacak olursa teknik olarak 66,500’e kadar olacak bir geri çekilmenin önü açılmış olacaktır. Dün 74,000 altında aşağı yönlü pozisyon almış olanların kar alımı için ilk olarak 70,500 civarını kullanabilirler. Bu seviyenin kırılması durumunda yeni satış düşünülebilir. Şuan için endekste orta ve uzun vadeli alım önermiyoruz.

Üzeyir DOĞAN

Kapital Menkul

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Ağaoğlu: Merkez ‘gamlı baykuş’ gibi…

AB Merkez Bankası Avrupa’da ılımlı bir büyüme öngörürken Türkiye Merkez Bankası, çok kötüye gidecek bir Avrupa ve ikinci dibi yapacak...

Kapat