Kapital Menkul: Karar günü: Tamam mı devam mı?

Dün İMKB günün son bir saatlik kısmına kadar güçlü görünümünü sürdürmesine ve bültenlerimizde bahsettiğimiz 74,800 direncini gün içinde aşmasına karşın, S&P’den gelen açıklamalar ve yurtdışı piyasalardaki zayıf görünümün etkisiyle son bir saatlik kısımda çok sert satış yedi. Gün içinde en yüksek 75,330 seviyesini gören endekste gün sonu kapanışı 74,218 seviyesinden gerekleşti.
 

Endeksteki satışların bugüne de taşınması görünümün yeniden zayıflamasına neden olacaktır. Bu nedenle bugün aşağı yönlü hareketlere daha hassas olunması gerekiyor. Endeks gün içinde 73,700 altına sarkar ve bu seviye altında kalış süresi uzarsa aşağı hareket potansiyeli artacaktır. Fakat endeks bu seviyelerden destek bulacak ve yeniden 74,400 üzerine atacak olursa, dün önemli direnç olarak gördüğümüz 74,800’ün kırılma olasılığı ve 75,500’e kadar olacak bir hareket başlatma olasılığı artacaktır. Bu nedenle bugün 74,400 üzerine olacak hacimli çıkışlarda, 74,000 altında stop loss yapmak kaydıyla alım yapılabileceğini düşünüyoruz.

 
Aşağı yönlü hareketlerde ise 73,700 altına olacak hareketler son birkaç günde oluşan gücün zayıflamasına neden olacağından bu seviyenin altında kalınması durumunda yukarı yönlü pozisyonların riskinin artacağını düşünüyoruz. Endeksin 73,700 üzerinde tutunamaması durumunda gerilemenin ilk olarak 72,700’e kadar devam etmesi beklenebilir ki, bu durumda dün bahsettiğimiz ters omuzbaş- omuz formasyonu da rafa kalmış olur.

Üzeyri DOĞAN

Kapital Menkul

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Ford’un kârı %8 geriledi

Ekonomik krizden ciddi zarar görmüş olan ABD'nin en büyük otomotiv şirketlerinden Ford'un 2. çeyrek kârları yüzde 8 düştü

Kapat