Kapital Menkul: Grafikler Düne Göre Daha Pozitif

 

Extrameds buy cialis
Dün sabah senasında toparlanma eğiliminde olan borsalarda öğleden sonra Fransa ve ardından Fransız bankalarına yönelik not indirimi olabileceği spekülasyonları borsalarda sert satışlara neden oldu. Gelen bu satışlardan en fazla etkilenen endekslerin ilk sıralarında İMKB’nin de yer alması son dönemdeki paniğin bir sonucu. Hatırlanacak olursa dünkü yorumumuzda bu yükselişin sadece bir tepki olduğunu ve endekste 66,500 geçilmeden güçlü bir alım beklemediğimizi dile getirmiştik. Bugün itibariyle saatlik grafiklere baktığımızda düne göre daha pozitif bir grafik formasyonu oluştuğunu görüyoruz. Bu formasyon 60,000 civarında oluşan ikili dip görünümü. Teknik göstergelerin de bu formasyonu destekliyor olması pozitif algıyı destekleyebilir. Gelecek bu tepki ile 63,500 seviyesinin de aşılacak olması endeksteki toparlanmanın hızlanmasına neden olabilir. Bu nedenle şuan için kısa vadede aşağı yönlü pozisyonların önceki günlere göre biraz daha arttığını düşünüyoruz. Fakat bu algının değişmesinin çok hızlı olabileceği unutulmamalı. Spot piyasada yeniden 60,000 civarına doğru bir geri çekilme olabileceği gibi, bu seviyenin altına sarkılması teni dipleri de gündeme getirebilir. Bu nedenle dünden pozisyonu olanların ya da 62,000 altında yeni alım yapacakların 60,000 altında stop loss yapmaları durumunda oluşabilecek zararları kabullenebilmeleri durumunda piyasada alıcılı olmalarının yanlış olmayacağını düşünüyoruz.
  

Cialis and nitrates
Toparlanmanın hız kazanacağı ve alımların genele yayılabileceği seviye ise yukarda da bahsettiğimiz gibi 63,500 seviyesinin üstü. Bu seviyenin aşılması ilk olarak 65,500 ve bu seviyenin de üzerinde önümüzdeki birkaç günde 69,000 civarını gündeme getirebilir. Fakat son birkaç günde olduğu gibi volatilite yüksek kalmaya devam edebilir. Bu nedenle kaldırılabilecek bir zarar noktasında stop loss bulundurulmadan alım yapılmasını doğru bulmadığımızı dile getirmek istiyoruz. Endekste ikili dip oluşumu ve bir toparlanma ihtimali görsek de bu toparlanmanın kalıcı bir yükseliş başlatmasını şuan için beklemiyoruz. Bu nedenle de endeksteki stratejimizi kısa vadede 69,000’in üzerine geçilemeyeceği, bu yönde bir harekette ilk olarak 65,000/65,500 aralığında nakde geçip bu bölgenin geçilip geçilemeyeceğini izlemek gerektiği üzerine kuruyoruz.

Üzeyir DOĞAN

Kapital Menkul

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Kıbrıs Rum Kesimi Çöpe Doğru Gidiyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu   Fitch, Kıbrıs Rum kesiminin kredi notunu indirdi. Fitch yaptığı açıklamada, Kıbrıs Rum kesiminin ”A-” olan kredi notunu...

Kapat