Juncker: Yunanistan Krizi Zorlu, Daha Fazla Tedbir Gerekiyor

Avro Bölgesi maliye bakanlarının oluşturduğu Eurogroup’un başkanı  Jean-Claude Juncker, Yunanistan’ın ekonomik krizini çözmenin, 17 üyeli Avro Bölgesi’nde başka bir ülkenin sorunlarını çözmekten çok daha zor  olduğunu ve Yunan hükümektinin ek tedbirler alması gerektiğini söyledi.

 
Yunanistan’ın faiz dışı bütçe azığını azaltması ve kamu  teşekkülerinin özelleştirilmesini hızlandırması gerektiğini ifade eden  Juncker, “Elbetteki bu çabalar, ortalama bir vatandaşı memnun  etkeyecek. Ancak eğer Yunanistan bu çabaları gösterirse, borç  krizini nasıl kademeli olarak reforme edebileceğini göreceğiz” diye  konuştu.
 

Yunanistan’ın yumuşak, hafif bir borç yeniden yapılandırma  yapabileceğini de dile getiren Juncker, ancak beklenmedik bir  ayarlama yapılması taraftarı olmadığını, bunun diğer Avro Bölgesi  ülkelerinin de kendilerini çok daha ciddi bir durumda bulmalarına  yol açabileceğini vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Silivri’ye Yatırım Yapan 10 Yatırımcıdan 6′sı Üzülecek

Başbakan’ın açıkladığı çılgın proje sonrasında Silivri’de arsa talebi patlarken, arsasını satışa çıkaranlar daha sonra pişman olmamak için satışı durdurdu.  ...

Kapat