JP Morgan, Türk Hisseleri İçin “Azalt” Dedi

JP Morgan, Türk Hisse Senetleri İçin Tavsiyesini ‘Ağırlığını Azalt’a Çekti       

JP Morgan yayınladığı raporda, TCMB’nin belirsiz politikaları  nedeniyle Türk hisse senetleri için tavsiyesinde değişiklik yaptığını  bildirdi. TCMB’nin dün yaptığı açıklamalar ile bugüne kadarki uygulamalarından çok farlı bir para politikası ortaya koyduğunu  belirten JP Morgan, TCMB’nin bu yaptığı ani politika değişlikleri  sonrasında yatırımcıların Türk hisse senetlerinde uzun pozisyon  almak konusunda kendilerini rahat hissetmeyeceklerini öngördü.       

Global Gelişmekte Olan Piyasalar (GEM) içinde yer alan  Türk hisse senetleri için tavsiyesini ‘nötr’den ‘ağırlığını azalt’  seviyesine çektiğini belirten JP Morgan, bankalar için de artık  kısa vadede yukarı hareket beklemediğini vurguladı.       

JP Morgan, CEEMEA hisse senetleri piyasasında Rusya’yı Türkiye’ye  güçlü şekilde tercih ettiğini belirterek, Rusya için tavsiyesini  ’ağırlığını artır’a çektiğini duyurdu.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
VOB 30 Beklenti Ne Yönde?

Bir süredir destek bulduğu 67.500-66.800 aralığında dün de tutunmaya çalışan kontratın, son dakika satışlarıyla günü bu aralığın altında tamamladığını görüyoruz. ...

Kapat