Japonya MB Faizleri Değiştirmedi

Japonya Merkez Bankası(BOJ), bu ayki toplantısında faiz oranını değiştirmedi.
 

BOJ’un dün başlayan ve bugün sona eren toplantısının ardından  yapılan açıklamada, faiz oranının yüzde 0-0.10 olarak kalmasına karar verildiği belirtildi. Piyasalarda da beklenti aynı yöndeydi.
 

NODA, “3. EK BÜTÇE İÇİN DEĞERLENDİRMELER AĞUSTOS AYINDA BAŞLAYACAK”
  

Japonya Maliye Bakanı Yoshihiko Noda, hükümetin deprem sonrası  yeniden inşaa projelerinin finansmanı için 3. ek bütçeyi Ağustos ayında  görüşmeye başlayacağını bildirdi.
  

Bakanlar kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan  Noda, 3. ek bütçe görüşmelerinin yeniden inşaa çerçevesi toplantısında ortaya konan önerileri temel alacağını vurguladı.
 

“AVRUPA BORÇ KRİZİNDEN AŞIRI ENDİŞELİYİZ”
 

Japonya Ekonomi Bakanı Kaoru Yosano, Yunanistan’dan İrlanda, Portekiz ve İspanya’ya yayınlan Avrupa devlet borcu krizinden aşırı endişeli  olduğunu söyledi. Yosano, politika yapıcıların bir ülkenin temerrüde düşmesinin  global olarak diğer ekonomileri kolaylıkla etkileyebileceğini  unutmamaları gerektiğini de vurguladı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Tokyo Borsası Düşüşle Kapandı

Tokyo Menkul Kıymetler Borsası, günü düşüşle tamamladı.Nikkei Endeksi, 143.6 puan (yüzde 1.43) değer kaybederek 9925.92 puandan kapandı.   NEW YORK...

Kapat