İsviçre Frangı

Kısa vade yatay seyir

Uzun vadeli performansını beğeneceğimiz hareketler devam ediyor. Kısa vadede ise 1.90 – 1.95 arası hareketler beklenebilir.

Uzun vade (aylık görünüm)

Buna yönelik  olarak 50 ve 120 aylık ortalamalara izliyoruz.  Bu bakışı hem gösterge, hem fiyat için kullanıyoruz. Uzun vadeli yükseliş için ortam hazır mıdır ? İstikrarlı bir yükseliş bekliyorsak bunun ortamı hazır değildir çünkü 50 ve 120 aylık ortalamalar yükseliş temposunu arttırmışken, dalgalanmalar ise 50 ve 120 aylık dönemlerde azalmamıştır. Yaz dönemi biterken izlenen dönemler için dalgalanma azalmış olacaktır. Geçmişte olduğu gibi, bu yönlü gelişmeler yükselişi destekleyecektir.

Orta vade (haftalık görünüm)

Haftalık bazda ise görüntü iyileşiyor: 50 hafta öncesine göre daha az dalgalanma yaşanıyor. Elli hafta öncenin dalgalanma yaratan değerleri hesaplardan çıktıkça yatay piyasa oluşacak ve yükselişe destek verecektir. Bu beklenti içinde, kısa vadeli düşüşler giderek ihmal edilebilir kalmaktadır. Göstergeler ve ortalama arası pozitif  uyum söz konusudur. Bu durum yükselişi desteklemektedir. Desteklenen bu durumun önünün açıkması için matematik hesap gereği yılın 2. yarısında bu beklenti gerçekleşebilir.  Ağustos 2011 sonrası  hızlı düşüş göstermiş olması dalgalanmayı arttırmış olsa da, altı aylık ortalama altında olunuyor olması düşüşü frenlemektedir. Son 120 haftalık dönemin de giderek daha az dalgalanma gösterdiğini farkediyoruz.

kısa vade direnç: 1.94 – 1.95  destek:1.90 – 1.91   (2012 zirve beklentisi: 2.60 – 2.70)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Başkent Doğalgaz Yine İptal

Başkent Gaz’ın yüzde 80′inin özelleştirilmesi ihalesinde açık artırma sürecinde 4 grup da teklif vermedi. İhalenin iptal edilmesi bekleniyor. Türkiye’nin ikinci...

Kapat