İşte vergi rekortmeni!

Türkiye`nin 2011 yılı vergi rekortmeni, 33.62 milyon lira vergi tahakkuk ettirilen Semahat Sevim Arsel olurken, ikinci sırada 33.57 milyon lira ile Rahmi Koç, üçüncü sırada ise 25.18 milyon lira ile Suna Kıraç yer aldı.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan da listeye 12`inci sıradan girdi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ödediği vergilerle, başta 2011 yılı Gelir Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 sıralamasına girmiş mükellefler olmak üzere, tüm mükelleflere teşekkür etti.

Gelir Vergisi Rekortmenleri listesinin ikinci sırasında 33.57 milyon lira vergi tahakkuk ettirilen Rahmi Koç bulunurken, 25.18 milyon lira vergi tahakkuk ettirilen Suna Kıraç ise üçüncü sırada yer aldı.

Edinilen bilgiye göre, Arsel`e, menkul kıymetandnbsp; yatırım ortaklığından elde ettiği gelir için 33.62 milyon lira, Rahmiandnbsp; Koç`a kendi adına menkul sermaye iradı faaliyetlerinden elde ettiği gelir için 33.57andnbsp; milyon lira, Suna Kıraç`a ise menkul kıymet aracılık faaliyetlerindenandnbsp; elde ettiği gelir için, 25.18 milyon lira gelir vergisi tahakkukandnbsp; ettirildi.

Listede dördüncü sırada yer alan kişi isminin açıklanmasını istemezken,andnbsp; beşinci sırada Mustafa Vehbi Koç, altıncı sırada Yıldırım Ali Koç, yedinci sıradaandnbsp; Mehmet Ömer Koç yer aldı. Listede yer alan sekizinci, dokuzuncu ve onuncu kişilerandnbsp; de isminin açıklanmasını istemedi.

Enka Holding Fahri Başkanı Şarık Tara 11. sıradan, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ise 12. sıradan listeye girdi.

Şimşek teşekkür etti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ödediği vergilerle, başta 2011 yılı Gelir Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 sıralamasına girmiş mükellefler olmak üzere, tüm mükelleflere teşekkür etti. Şimşek, amaçlarının, herkesten geliri oranında vergi toplamak olduğunu bildirdi.

Verginin yüzde 44.6`sını İstanbul ödeyecek

Yıllık gelir vergisinde, verilen beyannamelerin yüzde 26,06`sı, beyan edilen matrahın yüzde 40,17`si ve tahakkuk eden verginin de yüzde 44,59`u İstanbul`dan verildi. İstanbul`u Ankara ve İzmir izledi. Ankara`da verilen beyannamelerin yüzde 7,42`si, beyan edilen matrahın yüzde 8,67`si, tahakkuk eden verginin yüzde 9,06`sı, İzmir`de ise verilen beyannamelerin yüzde 7,03`ü, matrah tutarının yüzde 6,54`ü, tahakkuk eden verginin de yüzde 6,36`sı, diğer illerde ise verilen beyannamelerin yüzde 59.49`u, matrah tutarının yüzde 44,62`si, tahakkuk eden verginin de yüzde 39.99`u bulunuyor.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış Ticaret Beklentisi

Haftaya Ptesi Mart ayı dış ticaret verileri açıklanıyor.  (11 Mayıs Cuma da Mart cari açık geliyor)   Piyasa beklentisi Mart...

Kapat