İşte piyasaların yeni umudu: ÇİN

Japon ve Çinli liderler IMF vasıtasıyla, Euro Bölgesi`nden borç krizinin çözümüne katkıda bulunacaklarını açıkladı

Euro Bölgesi son zamanlarda Çin`inandnbsp; yardımını dört gözle izlerken, dünyanın ikinci büyük büyük ekonomisinin ardından, üçüncü büyük ekonomisi olan Japonya`dan da geldi. Asya`nın dev ekonomileri, Uluslararası Para Fonu IMF vasıtasıyla Avrupa`nın borç krizini çözmesine yardımcı olacak.

DÖVİZ KURLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Japonya Maliye Bakanı Jun Azumi, Pazar günü Çin Başbakanı Wang Qishan ile bir araya geldi ve IMF`nin geçtiğimiz ayki Avrupa`ya yardım çağrısının ardından bölgeye yardımcı olacaklarını açıkladılar. Ancak her iki ülke de Euro Bölgesi`nin daha fazla çaba göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Japonya ve Çin`in işbirliği içinde hareket ederek, IMF`nin çağrısına cevap vereceklerini belirten Azumi, Yunanistan`daki ilerlemelere rağmen, Avrupalı ülkeler de daha fazla uğraşmalı dedi.

Japon Maliye Bakanı Azumi, IMF vasıtasıyla bölgeye sağlayacakları fonlama desteğinin miktarının genüz görüşülmediğini aktardı.

IMF geçtiğimiz ay, Euro Bölgesi`ndeki krizin olumsuz etkilerinin telafi edilmesi için kredilerini 600 milyar dolar artırabileceklerini söylemişti.

Şubat ayının başında da Çin Başbakanı Wen Jiabao, Çin`in Avrupa`ya fonlama desteklerini artırmayı gözden geçirdiklerini, ancak bunun nasıl yapılacağının henüz yetkililerce kararlaştırılmadığını ifade etmişti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
YF Menkul: Endeksite Hedef 61.500

IMKB – 100 Endeksi: 61.111 (günlük) Endeksin alçalan tepeler oluşturarak ilerleyen, ancak alçalan diplere dönüşemeyen kısa vadeli düşen trendi, Cuma...

Kapat