İşte piyasaların yeni kabusu

PricewaterhouseCoopers`un raporuna göre siber suç, finansalandnbsp;hizmetler için giderek daha büyük bir tehdit hâline geliyor.

THE LİRA

Muhasebe ve danışmanlık şirketi PricewaterhouseCoopers`un raporunda, siber suçunun, finansal hizmetler sektörünü giderek daha fazla tehdit ettğine dikkat çekildi. Siber suçlar bilgisayara ya da internet kullanarak, bankaların bilgilerinin çalınması gibi ekonomik suçları kapsıyor.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

PwC`nin raporu, küresel çapta sektördeki bu suçla ilişkilendirilen vakaların ve tehditlerin arttığına dikkat çekerken, personel arasındaki hilelerin de yükseldiğini gösterdi.

Kıdemli yönetimin dahil olduğu hile vakaları 2009`da yüzde 12`den, 2011`de yüzde 18`e çıktı.

Bunun, üst ve genel olarak kıdemli hizmet yetkilisi Andrew Cark, yönetimin hile konusundaki mücadelerinin kötülediğini gösterdiğini belirterek, yönetimde olmayan kurul üyelerini zorladığını söyledi.

79 ülkede uygulanan ankette 3,877 yanıt toplandı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
JP Morgan kar satışı önerdi!

JP Morgan son Türkiye ve gelişmekte olan piyasalar raporunda Türkiye için SAT önerisinde bulundu...Yatırım bankası JPMorgan, risk iştahının azalması nedeniyle...

Kapat