İşte Bernanke`nin borsalara etkisi!

Uluslararası piyasalar, Fed Başkanı Bernanke`nin dünkü açıklamalarının ardından alıcılı seyrediyor

Uluslararası piyasalar, Fed Başkanı Ben S. Bernanke`nin dün yaptığı açıklamada, ihtiyaç duyulduğunda büyümeyi daha da desteklemeye hazır olduklarını söylemesinden olumlu etkileniyor. Asya hisse senetleri yükselişini ikinci güne taşırken, bölgede tahvil riski azaldı. Kore para birimi won, ekonominin son bir yılın en hızlı büyümesini göstermesinin ardından değer kazandı.

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

MSCI Asya Pasifik Endeksi Tokyo saati ile 12:43`te yüzde 0.5 yukarıda seyrediyordu. Haziran vadeli Standard andamp; Poor’s 500 (Sandamp;P 500) endeks kontratı, endeksin dün yüzde 1.4`lük bir ralli yapmasının ardından bugün fazla bir değişiklik göstermedi.

Won 16 önemli para biriminin tümü karşısında değer kazandı. Asya tahvillerinin temerrüte karşı sigorta primlerini (CDS`ler) içeren Markit iTraxx Asya Endeksi son üç haftanın en düşük kapanışını yapmaya yönlendi. Doğal gaz fiyatları yüzde 0.4 yükseldi ve son iki ayın en hızlı rallisini daha da genişletti.

Güney Kore ekonomisi yılın ilk çeyreğinde, önceki çeyreğe göre yüzde 0.9 büyüdü. Bu veri ekonomistlerin beklentilerine paralel çıktı. Fed politika yapıcıları, ekonominin kademeli şekilde hızlanmasını bekliyorlar ve 2012 yılı için büyüme tahminlerini yükseltirken, işsizlik oranı için projeksiyonlarını düşürdüler. Bugün Asya bölgesinde kar açıklayacak önemli şirketler arasında PetroChina Co., Komatsu Ltd., Nintendo Co. ve Japan Tobacco Inc. yer alıyor.

Tokyo`da Ichiyoshi Investment Management Co.`dan Mitsushige Akino, Fed ilave parasal genişleme olasılığını gözardı etmedi dedi ve Bu, yatırımcılar arasında güvenin artmasına neden oldu değerlendirmesinde bulundu.

Asya hisse senetleri, Apple Inc. ve Boeing Co. gibi önemli şirketlerin iyi kar açıklamalarından destek bulan küresel ralliyi daha da genişletti. Teknoloji hisselerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq-100 Endeksi dün, Apple`ın yüzde 8.9 ile üç yılı aşkın sürenin en iyi kazancını gerçekleştirmesinin desteği ile yüzde 2.7 yükseldi ve 20 Aralık`tan bu yana en hızlı çıkışını yaptı.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Bedelsiz potansiyeli yüksek hisseler

Temmuz ayında yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu'nun bedelsiz sermaye artırımını zorunlu hale getireceğini öğrenen yatırımcılar, borsada bedelsiz potansiyeli yüksek...

Kapat