İSTANBUL`DA PATLAMA

Sütlüce`de MÜSİAD binası önünde bir çevik kuvvet midibüsününandnbsp;geçişi sırasında patlama oldu.

İlk gelen bilgilere göre aralarında polislerin de olduğu 10 kişi yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, motosiklet üzerine konulan bombanın uzaktan kumandayla patlatıldığını söyledi.

Sütlüce`deki Ak Parti İl Binası`nın yakınında çevik kuvvet midibüsünün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamaya bir motosiklete bırakılan bombanın neden olduğu belirtiliyor.

Patlamada motosikletin yanına bırakıldığı araç ile polis midibüsünde hasar meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre aralarında polislerin de olduğu 10 kişi hafif yaralandı.

Patlamada motosikletin bırakıldığı yolun kenarındaki inşaatta çalışan işçilerinde yaralandığı ifade ediliyor. Yaralılar ambulansla çevre hastanelere kaldırıldı.

Polis midibüsünde 25 polisin olduğu belirtiliyor.

İKİNCİ PATLAMA İHTİMALİNE KARŞI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Olayda yaralananların Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmasının ardından ikinci bir patlama ihtimaline karşı çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

`BOMBA UZAKTAN KUMANDAYLA PATLATILMIŞ`

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 10 hafif yaralı olduğunu belirtti ve “Bomba uzaktan kumandayla patlatılmış. Motosikletin üzerine konulduğunu tahmin ediyoruz. Yaralılarımızın durumu iyi“ dedi.andnbsp;

(Haber devam edecek)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Marbaş Menkul: Artık Verilere Odaklanma Zamanı

Avrupa Merkez Banaksı (AMB) dün beklenen ikinci likidite ihalesini gerçekleştirdi ve genel konsensüse yakın bir tutar ortaya çıktı. Yaklaşık 800...

Kapat