İran petrolde frene bastı

İran, İngiltere ve Fransa`ya petrol ihracatını durdurdu.

Geçtiğimiz hafta altı Avrupa ülkesine petrol ihracatını keseceği hakkında haberler yayınlanan İran`ın hedefinde şimdi de iki ülkenin daha olduğu belirtiliyor.

İran haber ajanslarının Petrol Bakanlığı Sözcülüğü`ne dayanarak verdiği habere göre İngiltere ve Fransa`ya yapılan petrol ihracatı durduruldu. Petrol Bakanlığı`nın açıklaması ihraç edilen petrolün başka ülkelere aktarılacağı yönünde. İran, günlük 58 bin ton varille Fransa`nın toplam petrol ihtiyacının yüzde 3`ünü karşılıyor.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Dışişleri ve Petrol bakanlıklarının kararına göre artık İngiliz ve Fransız petrol şirketlerine ham petrol ve petrol ürünleri satılmayacak. İran`ın petrol ihracatında müşteri sıkıntısının olmadığı belirtilen haberde, İngiltere ve Fransa yerine başka ülkelere satış yapılacağı kaydedildi. Tahran yönetimi Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Portekiz`in Tahran büyükelçilerini 15 Şubat`ta Dışişleri Bakanlığına davet etmiş ve AB`nin İran`dan petrol alımını yasaklayan kararını gözden geçirmelerini istemişti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
YF Menkul: Endeksite Hedef 61.500

IMKB – 100 Endeksi: 61.111 (günlük) Endeksin alçalan tepeler oluşturarak ilerleyen, ancak alçalan diplere dönüşemeyen kısa vadeli düşen trendi, Cuma...

Kapat