İntegral Menkul: Tek Seanstada Olumlu İvme Devam Etti

Haftanın son işlem gününde, tek seans işlem gören İMKB’de olumlu seyrin devam ettiğini gördük. Liderler Zirvesinin ardından Avrupa ve ABD borsalarında yaşanan yukarı yönlü hareketler, içeride de endeksi yukarı taşımaya devam etmektedir. Bileşik endeks geçtiğimiz haftayı % düşüş ile, puan seviyesinden kapattı. Diğer yandan TCMB Cuma günü düzenlediği repo ihalesi sonucunda TL’nin bir miktar değer kaybetmesi de, İMKB’nin yukarı yönlü hareketinde destek oldu. Genel görünüm itibari ile, Merkez Bankası uygulamaları ve yurtdışı piyasalardaki ivme, şuan İMKB’de ki alışları destekler niteliktedir.       
 

Yurtdışı piyasalarda ise Liderler Zirvesinden çıkan birlik kararlarının olumlu etkisinin devam ettiğini gördük. Özelikle Avrupa piyasalarında yükselişler yaşanırken, ABD’den gelen bilanço rakamlarının da olumlu etkisi ile ABD piyasalarında da yükselişler yaşandı. Liderler zirvesinin olumlu etkisinin bir süre daha devam edebileceğini düşünmekteyiz.          
 

İMKB’de geçtiğimiz haftanın son işlem gününde, beklentilerimiz dahilinde yukarı yönlü hareketin devam ettiğini gördük. Merkez Bankasının açtığı repo ihalesi de, TL ve faizlerde bir miktar değer kaybına neden oldu. Bu durumda İMKB’de ki alışları destekledi. Bileşik endeks haftanın son işlem gününü % artış ile, puan seviyesinden kapattı. Merkez Bankasının hamleleri şuan için hisse senedi piyasalarını destekler nitelikte olsa da, İMKB’nin orta vadede ki yön ve ivmesi Merkez Bankasının atacağı adımlara göre şekillenecektir.           
 

Bugün piyasaların bir miktar  alı c ı l ı açılacağını öngörmekteyiz. Gün içi destek seviyeleri; 55,800 / 55,000 / 53,500 , direnç seviyeleri ise  58,500 / 59,200 olarak gözükmektedir.  

 
Mehmet Eren Özdemir
Araştırma Departmanı / Analist

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Hisse değişimi

IMKB100 için negatif görüşümüz kuvvetleniyor. Bu görüşe bağlı kalarak, pozisyonlarımızı kapatmaya devam ediyoruz. Yükselişleri bu gözle değerlendiriyoruz. Ortalamalarınına göre düşük...

Kapat