İntegral Menkul: Endeks Yükselişine Devam Ediyor

Haftanın üçüncü işlem gününde de İMKB, yurtdışı piyasalar durgun olmasına rağmen yükselişine devam etmektedir. Bileşik endeks günü seans sonu satışların gelmesine rağmen %1,25’lik artış ile, 58.988,46 puan seviyesinden kapattı. Yurtdışı piyasalar durulmuşken ve TMSF’nin bankaları olumsuz etkileyecek açıklamaları varken, İMKB’de artışların bankacılık sektörü öncülüğünde devam etmesi olumlu bir haber gelebileceğinin göstergesi olabilir.        
 

Global piyasalarda ise ivme azalmış olsa da yükseliş hareketi devam etmektedir. Bugün yapılacak olan TROYKA toplantısından Yunanistan ile ilgili olumlu kararların çıkacağı düşüncesi Avrupa borsaları başta olmak üzere alışların devam etmesini sağlamaktadır. Olumlu açıklamaların gelmesi, beklentileri ve risk iştahını arttırmaya devam ediyor. Yunanistan ile ilgili açıklamalar başta olmak üzere bugün yoğun bir veri akışının olduğu yurtdışında, ABD’nin GDP rakamları da piyasaların takibinde olacaktır.    

 
İMKB üzerinde ki yükseliş ivmesi, yurtdışı piyasalarında önüne geçerek devam etmektedir. Haftanın ilk iki işlem gününde yurtdışı piyasalara oranla ivmesi düşük olan endeks, haftanın üçüncü işlem gününde yurtdışının da önüne geçti. Bileşik endeks günü %1,25’lik artış ile, 58.988,46 puan seviyesinden kapattı. Yurtdışı piyasalarda ki yükselişler devam ettiği sürece içeride de, yurtdışı ile aynı oranda olmasa bile yukarı yönlü ivmenin devam etmesi muhtemel gözükmektedir.           
 

Bugün piyasaların bir miktar satıcılı açılacağını öngörmekteyiz. Gün içi destek seviyeleri; 58,500/57,600, direnç seviyeleri ise  59,200/60.000 olarak gözükmektedir. 
 
 
Eren ÖZDEMİR
Finansal Strateji ve Araştırma UZMANI

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 29 Eylül 2011 Sabah Analizi

EUR/USD ANALİZ Borç krizine çözüm olarak öne sürülen Avrupa Finansal İstikrar Fonu EFSF'nin güçlendirilmesine ilişkin kritik oylama bugün Almanya Parlamentosu’nda...

Kapat