İntegral Menkul: Emtiaların Pozitif Etkisi

Haftanın ikinci işlem gününde bankacılık sektörü öncülüğündealımların arttığı günde, düşen emtia fiyatlarının da piyasaya olumluetkisi gözlemlendi. Özellikle petrol fiyatlarında yaşanan gerilemenin,cari açıkla ilgili olumlu sonuçlar doğuracağı beklentisiyle alımlarınhızlandığını gördük. Bileşik endeks günü %1,40’lık artış ile, 62.819,08puan seviyesinden kapattı. 62.800 seviyesinin üzerinde olan bukapanış ileriye dönük olumlu sinyaller vermektedir. 62.800 seviyesininüstünde kapanışlar olduğu sürece hedef 65.000 seviyesi olacaktır.Global piyasalarda ise haftanın ikinci işlem günüde iki farklı hareketgözlemdendi. Yunanistan parlamentosundan kemer sıkmapolitikalarının oylanması ile ilgili gelen olumlu haberler sonucu gelenalımlar ile Avrupa piyasaları yükselişe geçerken, Yunanistan krizininEuro’nun ekonomik bütünlüğünü bozduğu ve büyüme hızını düşürdüğüyönündeki açıklamalar sonucu sert satışlar ile piyasalar kazançlarınıgeri verdi. Diğer yandan ECB Başkanı Trichet’ in açıklamalarında kifaiz artırım sinyalinden sonra Euro, Dolar karşısında bir miktar dahagüçlendi.
  

İMKB’de haftanın ikinci işlem gününde, banka senetlerine gelen alımlar ile, bileşik endeks bankacılık sektörü öncülüğünde günü %1,40’lıkartış ile, 62.819,08 puan seviyesinden kapattı. Diğer yandan emtia fiyatlarının da düşmesinin, yatırımcıların güvenini bir miktar dahakazanmalarını ve risk iştahlarının artmasına neden olduğu gözlemlenmektedir.Bugün seansın hafif alıcılı açılacağını öngörmekteyiz. Gün içi destek seviyeleri; 62.800 / 62.000 / 61.500, direnç seviyeleri ise 63.500 /64.500 olarak gözükmektedir.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Nuri Sevgen: Doların Dolmasından Değil, Faizin Yükselmesinden Korkalı…

Yunanistan’ın Fransız kreditörlerin önerileri doğrultusunda, temerrüde düşme riskinin azalacağına dair oluşan iyimser hava, Euro Bölgesi MB Başkanı Trichet’nin açıklamaları ile...

Kapat