İngiltere`ye bir notu uyarısı daha

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere`nin kredi notunu AAA olarak teyit etti; ancak görünümü negatife çekti

Yüksek kamu borcu, İngiltere`nin sırtına yük bindirmeyi sürdürüyor. Ülke, birkaç yıl içinde AAA olan en yüksek seviye kredi notunu kaybedebilir. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu, İngiltere`nin AAA notunu teyit etti; ancak yüksek kamu borcuna ve bütçe açığına dikkat çekerek, görünümü negatif olarak belirledi.

Fitch`in açıklamasında, İngiltere`nin AAA notunun teyitinin hükümetin yapısal bütçe açığını azaltmasındaki ilerleme ve mali konsolidasyon çabalarındaki kredibilitesini yansıttığı belirtildi.

Ancak reyting kuruluşu, İngiltere`nin bütçe açığının ABD`nin hemen ardından geldiğini ve bu borç oranının AAA ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.

Fitch Ratings, risklere dikkat çekerek, ülkenin kredi notunun önümüzdeki birkaç yıl içinde kredi notunun indirilmesi ihtimalini yüzde 50`nin üzerinde gösterdi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti ilk 100`de

Garanti Bankası, Standardandamp;Poor`s`un (Sandamp;P) bankaların sermaye yeterliliğinin karşılaştırıldığı raporunda, dünyanın önde gelen 100 kuruluşu arasına girdi.Listedeki tek Türk bankası olan...

Kapat