İngiltere’de İşsizlik Yüzde 7,9′a Çıktı

İngiltere’de Haziran 2011′e kadar olan üç aylık dönemde işsizlerin sayısı 38 bin kişi artarak, 2 milyon 490 bin kişiye ulaştı.
 

Ülkenin Ulusal İstatistik Kurumundan (ONS) yapılan açıklamaya göre, işsizlik oranı bu dönemde yüzde 7,9′a çıktı. Bu oranın Şubat 2010′dan bu yana görülen en yüksek oran olduğuna dikkati çekiyor. Ekonomistler bir önceki ay gibi işsizlikte gerileme olacağı tahmininde bulunurken, artışın “sürpriz” olduğunu bildirdi.
 

İşsizlerin sayısındaki artış yavaşlayan ekonomik büyümeyle ilişkilendirilirken, gençler arasındaki işsizlik de Haziran 2011′e kadar olan üç aylık dönemde 15 bin kişi arttı. İngiltere’de 16-24 yaş arasında 949 bin işsiz bulunuyor.
 

İNGİLTERE’DE İŞSİZLİK SİGORTASI BAŞVURULARI MAYIS 2009′DAN BU YANA GÖRÜLEN EN HIZLI ARTIŞI YAŞADI
 

İngiltere’de işsizlik sigortası başvuruları, Mayıs 2009′dan bu yana  görülen en hızlı artışı yaşadı ve İngiliz hükümetinin bütçe açıklarını  azaltmak için uyguladığı kemer sıkma tedbirleri üzerindeki baskıyı  artırdı.
 

İşsizlik sigortasından yararlanmak için başvuranların sayısı  Temmuz ayında 37.100 artışla 1.56 milyoan çıktı. Analistler ise 20 bin artış bekliyordu.

 
İLO’nun hesaplama yöntemlerine göre ise İngiltere’de işsiz sayısı  Temmuz ayında 38 bin artışla 2.49 mulyona çıktı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 17 Ağustos Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ ABD'de geçtiğimiz yıl başlayan tahvil alım programları için ilk çağrıyı yapmış olan St. Louis Fed Başkanı James Bullard,...

Kapat