İMKB İle Deutsche Börse İşbirliğine Gidiyor

21-23 Kasım tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenen German Equity  Forum’un bu seneki ana temasına uygun olarak 22 Kasım’da Türkiye Konferansı gerçekleştirildi. Konferansın açılışında İMKB ile Deutsche  Börse (Alman Borsası) çeşitli konularda işbirliği çalışmalarını başlattıklarını açıkladılar.      
 

Sözkonusu işbirliği kapsamında iki borsa, piyasalarındaki  gelişmeleri paylaşacak, ortak araştırma projeleri ile seminerler gerçekleştirecek ve her iki ülkede yürütülecek pazarlama  faaliyetlerinde birbirlerine destek olacaklar. Ortak endeks ve ürün  geliştirme konularında çalışmalar da yapacak olan İMKB ile Deutsche  Börse, iki önemli finans merkezi olan İstanbul ve Frankfurt arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlayacaklar.     
  

Alman Borsası Yönetim Kurulu üyesi Frank Gerstenschläger,  ”Borsalarımız, aralarındaki iletişim kanallarını geliştirmek ve her  iki piyasanın yararını gözeterek  kalıcı ve sağlam bir ilişki kurmak  adına bugüne kadar çok sayıda faaliyet gerçekleştirdi. Alman Borsası  ve İMKB sundukları hizmetleri her iki ülkede de artırmak ve tanıtmak  için birbirlerine yardımcı olacaklar” dedi.     
 

“Son yıllarda hızlı bir gelişme kaydeden Türk ekonomisi ve finans  piyasalarında pozitif trend devam ediyor. İMKB açısından Türk sermaye  piyasasını uluslararası platformda daha aktif olarak tanıtmayı  amaçlayan bu girişim sözkonusu büyümeyi teşvik edici yeni bir adım  niteliği taşıyor”diyen İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, sözlerine şöyle  devam etti:  “İMKB’nin, Frankfurt’ta düzenlenen 2011 German Equity  Forum’da yeralması, iki borsanın işbirliği çalışmalarının bir  örneğidir.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: EUR/USD Bir yukarı Bir aşağı…

EUR/USD ANALİZ Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi üyesi Jens Weidmann, bankanın Euro Bölgesi hükümetleri içim son kredi kaynağı olamayacağını...

Kapat