İMKB Dünyaya Fransız Kalamıyor…!

Piyasalarda sabah görülen olumlu hava öğleden sonra yerini yine satışa bıraktı.
 

Asya’da bir bankanın Fransa’nın büyük bankalarına kredi kanalını kapattığı, diğer beş bankanın ise işlem ve karşı taraf risklerini gözden geçirdikleri haberi piyasalara bomba gibi düştü.
 

ABD endeks vadeli işlemlerinin Asya borsalarındaki kayıpları sınırlamasının etkisiyle ilk seansı yüzed 2.36 yükselişle kapatan İMKB’de ikinci seansla birlikte ibre eksiye döndü. Borsada yüzde 1′in üzerinde gerileyerek 48.600,16 puan seviyelerine kadar gerilemiş oldu. Bu seviyeler enson 17 ay öncesinde görülmüştü.
 

Pozitif seyreden Avrupa borsalarında kayıplar yüzde 2′nin üzerine çıktı. Piyasalarda özellikle Fransa’ya ilişkin endişeler bulunuyor. Ülke notu AAA olan ülkeler arasında en zayıf halka olarak görülen Fransa’nın bankacılık sektörüne yönelik kaygılar büyüyor.
 

DOLAR 1,79′A ÇIKTI
 

Piyasalarda yaşanan dalgalanmayla dolar da yükseldi. Bankalararası piyasada dolar yeniden 1,79 düzeyine yükseldi. Dolar 1,7945′e kadar çıktı. Bankalararası piyasada en iyi alış/satış 1.7950/1.7985 TL düzeyinde. Euro ise 2.54 liranın üzerine çıktı.

 
Sabah seansında yüzde 7.93 bileşiğe kadar inen gösterge faiz yüzde 8.13 seviyesinde işlem görüyor.

 
ALTIN REKORUNU TAZELEDİ

 
Uluslararası piyasalarda altının onsu 1814,89 dolara kadar çıkarak yeni bir rekor kıran altın şu sıralarda 1782 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

 
PETROL DÜŞTÜ

 
Brent ham petrolü dünkü yüzde 4′lük yükselişin ardından bugün Avrupa’daki borç krizinin Fransa’ya da yayılacağına ilişkin endişelerle düştü. Brent petrolü 106 dolara, ABD ham petrolü 82 dolara geriledi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
AUD/JPY Short Scalp Play on Haven Flows- High Event Risk

As massive swings in equity markets continue to weigh on investor confidence, the AUD/JPY pair offers intra-day traders the opportunity...

Kapat