IMF: Yunanistan Daha Fazla Varlık Satabilir

IMF’in Avrupa Direktörü Antonio Borges, Yunanistan’ın gerçekleştirmesi konusunda anlaşmaya varılan 50 milyar Avro tutarındaki özelleştirme  programanın, Yunanistan’ın toplam varlıklarının yüzde 20′sinden  daha oz olduğunu ve Yunanistan’ın reform çabalarının bir parçası olarak  nakit yaratmak için daha fazla varlık satabileceğini söyledi.
 

Yunan hükümetinin olağanüstü bir varlık portföyü olduğunu ifade  eden Borges, Yunan hükümetinin sadece gayrimenkul varlıklarının 280 milyar Avro olduğunu, bu rakama şirketlerdeki hisselerin dahil  olmadığını da vurguladı.

 
Borges yaptığı açıklamada IMF’in Yunanistan’a ek yardım  sağlanması için görüşme içinde olmadığını da belirterek, daha fazla  zamana veya daha fazla yardıma ihtiyaç olup olmadığı konusunda kararı  Yunan hükümetinin vereceağini ifade etti. Borges, şu ana kadar bir  ek yardım talebi almadıklarını, ancak Yunan hükümetini ek yardıma  ihtiyaç olduğu kararına varması halinde, IMF’in yardıma hazır olduğunu  da belirtti.   

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya: Benzin İhracatında Vergi Artışına Devam

Rusya’nın birçok bölgesinde benzin   sıkıntısının baş göstermesi üzerine, hükümetin benzin ihracatı vergisine yaptığı   yüzde 44 oranındaki zammın haziran ayında da...

Kapat