IMF, Kaynaklarını Artırmanın Yollarını Arıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı   Christine Lagarde, Fonun kaynaklarını artırmanın yollarını arayacaklarını   bildirdi.          
 

Lagarde, İcra Direktörleri Kurulu toplantısının ardından yaptığı yazılı   açıklamada, kurulun IMF’nin kaynaklarının yeterliliği konusunu müzakere ettiğini   belirterek, kaynakların, IMF’in küresel istikrarının korunmasında tam ve yapıcı   bir rol oynamasına yeterli olup olmadığını değerlendirdiklerini vurguladı.          
 

IMF Başkanı Lagarde, İcra Direktörleri Kurulu üyelerinin, bazı bölgesel   sorunlar ve dünya ekonomisindeki mevcut zayıflıktan kaynaklanan sorunları   yatıştırmak için Fonun yeterli ateşgücüne sahip olmasının öneminin farkında   olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve IMF’nin çalışanlarının krizle   mücadele eden üyelerine yardım sağlamak için Fonun ateşgücünün artırılması seçeneklerini araştıracağını kaydetti.          
 

Lagarde, aylardır üye ülkelerden Fona katkılarını artırmasını talep   ediyor, ancak Fona en fazla katkı yapan ABD ise bu konuda ek çaba göstermeye   niyetli olmadığını belirtiyor.          
  

Lagarde, şu ana kadar Fonun kaynaklarının artırılması konusunda gerekli   miktara ilişkin bilgi vermedi.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Bagfaş, 46.5 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

Bagfaş Pankobirlik’in açtığı ihalede toplam 46.5 milyon dolarlık sipariş aldı.     Şirket 73.6 bin ton NPK Kompoze gübre, 23...

Kapat