IMF 28 milyar euroyu verecek mi?

IMF, Yunanistan`a ikinci kurtarma paketi kapsamında 28 milyar ro kredi sağlamayı planlıyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Fonun, Yunanistan`a yapılması öngörülen 130 milyar euro değerindeki ikinci kurtarma paketine 28 milyar euro katkı sağlamayı planladığını bildirdi.

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Lagarde, yaptığı yazılı açıklamada, Fonun önümüzdeki dört yıl içinde ikinci kurtarma paketi kapsamında Yunanistan`a 28 milyar euro kredi desteği vermeyi üye ülkelere önermeye hazırlandığını belirtti.

IMF İcra Direktörleri Kurulunun bu öneriyi önümüzdeki hafta inceleyeceği belirtiliyor.

Uluslararası Para Fonu, 30 milyar euro ile Yunanistan`a 2010 yılında yapılan birinci kurtarma paketine en fazla katkı sağlayan taraftı.

Yunanistan Maliye Bakanlığı dün sabah yaptığı açıklamada, ellerinde Yunan tahvili bulunan özel kreditörlerin yüzde 85,8`inin anlaşmaya dahil olmayı kabul ettiğini bildirmişti.

Anlaşmaya varılması, AB ve IMF tarafından Yunanistan için hazırlanan 130 milyar euroluk ikinci kurtarma paketinin ön koşulu olarak gösterilmişti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Mahfi Eğilmez: Semt Pazarları Kaldırılmalı mı?

Bir aksilik olmadıkça ve havakoşulları izin verdiği sürece her Çarşamba Sarıyer pazarına giderim. Bir yandantaze sebze, meyve, peynir, zeytin, hatta...

Kapat