İlk Yerli Tablet Üretime Hazır

General Mobile, 8.9 inç ekran boyutundaki ilk yerli üretim tablet bilgisayarı “e-tab” ile eğitime yönelik içerik projesini başlattığını duyurdu. General Mobile’dan yapılan yazılı açıklamada, “e-tab” ile özellikle orta öğrenim öğrencilerinin akademik, sosyal, zihinsel ve kültürel gelişiminin desteklenmesinin hedeflendiği bildirildi.

 
General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de neredeyse tüm telekomünikasyon cihaz ve sistemlerinin günümüzde ithal edildiğini savunarak, 1994′den 2010 yılı sonuna kadar kullanılan cep telefonu sayısının 136 milyon olduğunu, bunların neredeyse tamamının ithal edildiğini ve bu ithalat sonucunda dışarıya ödenen bedelin 28 milyar dolar olduğunu belirtti. Gölcü, şu görüşleri dile getirdi:
  

“Ülkemizin yetişmiş insan gücü ve teknolojik birikimi, bu ve başka ürünlerin ülkemizde üretilebilmesini sağlayacak güçtedir. Türkiye’nin ilk yerli telefon üreticisi General Mobile olarak da bugün geldiğimiz noktada bu gücümüzün farkındayız ve ilk yerli tableti üretmenin haklı gururunu yaşıyoruz. General Mobile olarak kullanıcılarımıza sunacağımız ve ‘e-tab’ adını verdiğimiz Türkiye’nin ilk yerli üretim tablet bilgisayarının sağlayacağı içerik ile özellikle orta öğrenim öğrencilerimizin öğrenim süreçlerini geliştirmek üzere çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Her açıdan mükemmel görüntüyü, mükemmel tasarımı ve mükemmel kullanıcı deneyimini bir araya getirdik. Ancak burada alınacak daha çok yol var. Bu ürün, her yönüyle Türkiye için bir ilk adımdır.”

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Yunanistan’ın Avro’ya Alınması Hata mıydı?

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Yunanistan’ın Avro bölgesine alınmasının üye ülkelerin siyasi bir   kararı olduğunu söyledi.             Barroso, Alman...

Kapat