İki Dev Borsa Birleşme Yolunda

ABD’nin ve küresel piyasaların en önemli göstergelerinden Dow Jones Sanayi ve Standard & Poor’s 500 endekslerinin aynı çatı altında birleşmesi için görüşmeler yürütüldüğü bildirildi.

 
Wall Street Journal gazetesinin ulaştığı konuya yakın üç isme dayandırılan habere göre, görüşmelerin bir yıla yakın bir süredir devam ettiği belirtildi. Ancak aynı kaynaklara göre, görüşmeler şu anda henüz bir sonuca ulaşmamış olduğu gibi birleşmenin gerçekleşmemesi de olasılık dahilinde bulunuyor.

 
Konuyla ilgili olarak ne Standard & Poor’s’un sahibi olan McGraw-Hill ne de Dow Jones’un yüzde 90′ına sahip Chicago Emtia Borsası’ndan (CME) bir açıklama geldi. Alınan bilgilere göre, birleşmenin gerçekleşmesi durumunda yeni şirkette McGraw-Hill’in yüzde 75, CME’nin ise yüzde 25 paya sahip olması bekleniyor.

  
İki borsa platformunun anlaşması durumunda düzenleyici kurumların böyle büyük çapta bir birleşmeyi inceleme altına alacağı da konuşuluyor. 
  

S&P 500 Endeksi’nin de dahil olduğu, S&P Endekslerinde 80 ülkede 10 binden fazla hisse senedi işlem görüyor. (Hürriyet)

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
YF Menkul: Yükselme Yönündeki Eğilim, Düşüşe Göre Ağır Basıyor

Ziraat Yatırım   Kontratın güne 73.125 pivot destek seviyesini test ederek başlaması ardından alışların etkili olduğunu ancak satış baskısının tekrar...

Kapat