Hisselerde yükseliş sürebilecek mi?

Yunanistan çalkantıları ve euronun ayakta kalmasına dair endişelere rağmen analistler hisselerin değerinin altında olduğunu düşünüyor.

Avrupa ve ABD borsaları bu yıl ralli yaptı fakat analistler ve stratejistler rallinin devam edip etmeyeceğini sorguluyorlar.

CNBC´ye konuşan Sarasin baş stratejisti Philipp Baertschi, Hisseler açısından bir Goldilock senaryosundayız. Birçok yatırımcı bu piyasada az yatırım yapmış durumda ve paralarını daha riskli varlıklara kaydıracaklar. dedi.

Goldilocks senaryosu, ne çok sıcak ne de çok soğuk ekonomileri tanımlamak için kullanılan ve Goldilocks ve Üç Ayı hikayesinden adını alan bir terim.

Baertschi, Piyasa daha da yükselebilir. Makro veriler iyileşiyor fakat pozisyon alma hala çok negatif özellikle de Avrupa ve gelişen piyasalar için. Değerler hala çok cazip. diye konuştu.

Swordfish Research yöneticisi Gary Jenkins de bu görüşlere katılıyor. Jenkins, ABD ve Avrupa hisseleri başta olmak üzere değer farkı makul değil. dedi.

Baertschi, Avrupa´nın ABD´den fazla potansiyeli olduğunu fakat en cazip yerin gelişen piyasalar olduğunu kaydetti.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Likidite Akışı Merkezi De Değiştirdi

ECB’nin likidite operasyonları , FED’nin faizleri 2014 sonuna kadar düşük tutacağını açıklaması, BoE ve BoJ’un alım programlarını artırması, RBI ve...

Kapat