Hisseler Ralli Yapacak

Karamsar ekonomist Nouriel Roubini, bu kez iyimser davranarak,  önümüzdeki birkaç ay boyunca hisselerde ralli öngördü.     
 

Bloomberg HT’de yer alan Wall Street Journal gazetesinin haberine  göre ekonomist Nouriel Roubini, Fed ve Avrupa Merkez Bankası’nın son  hamleleri, önümüzdeki 5 ay daha hisseleri cazip bir yatırım aracı  yapmaya devam edecek.     
 

Kriz kahini Roubini’nin birçok kişi tarafından hisselerde en çok  düşüş öngören kişi olarak görülmesinden ötürü yatırımcılar, Roubini’nin açıklamasının ardından büyük ihtimalle hisseleri satma  zamanı olduğunu düşünüyor.     

 
Roubini’nin hisse senedi stratejileri direktörü Gina Sanchez,  ağırlığın hisselere verilmesini, özellikle de teknoloji sektörleri  gibi alanlara yönelmesini tavsiye ediyor. Sanchez’in öngörüsünü  yatırımcıların para kazanmak için birçok zamanı olacağını belirterek tamamlıyor.      

 
Ancak Wall Street Journal, aynı zamanda Roubini’nin sosyal  paylaşım sitesi Twitter’dan yolladığı mesaja da yer vererek, kriz kahininin, rallinin birkaç aydan uzun sürmesini beklemediğinin altını  çiziyor.     
 

Diğer yandan Roubini, o kadar da iyimser değil ve yılın ikinci  yarısında hisse senedi piyasalarının düşüşe geçerek, yılı 1300 puan seviyesinden, şu ankinin yüzde 3.6 aşağısında kapamasını bekliyor.     

 

Business Insider’da ise Seabreeze Partners Management’ın kurucu  başkanı ve hedge fonu yöneticisi Doug Kass’ın “Her şeyi satın, çünkü  Roubini yükseleceğini söylüyor” ifadelerine yer verildi.                     

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Risk İştahı Hızla Artıyor

Bu sabah GOP hisselerinin değerini ölçen MSCI Emerging Markets Index 6 aylık zirve yaparken, dünyanın her yerinde riskli varlıklara iştah...

Kapat