Hisse senetleri %25 değer kazanacak!

Bankacılık analisti Dick Bove, ABD`de banka hisse senetlerinin yıl sonuna kadar yüzde 25 değer kazanacağını öngördü.

Bankacılık analisti Dick Bove, CNBC`ye yaptığı açıklamada, stres testlerinin sona ermesinin ardından yatırımcıların ABD bankacılık sektörünün sağlam bir durumda olduğunun farkına vardıklarını belirterek, ABD`de banka hisse senetlerinin bu yıl yüzde 25 değer kazanmasının muhtemel olduğunu bildirdi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Bu farkındalığı yönlendiren en büyük faktörün Avrupa`daki borç krizi olduğunu belirten Bove, Avrupa`daki kriz nedeniyle müşterilerin ABD bankalarına yöneldiklerini belirtti. Bove ayrıcaABD bankalarında likidite, sermaye ve mevduatlarında keskin bir artış olduğuna işaret etti.

2011 yılının ABD bankacılık sektörü tarihinde en karlı 3`ncü yıl olduğunu belirten Bove, Hiç kimse buna bakmıyor, bunu dikkate almıyordu. Federal stres testleri insanları bu temel göstergelerebakmaya ve sektörün geçen yıl olağanüstü iyi iş çıkardığının farkına varmaya yönlendirdi diye konuştu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası – Nötr; Endekse Paralel Getiri

Garanti Bankası – NÖTR; Endekse Paralel Getiri – yurtiçi bono ihraçları yoluyla sağlanan kaynağın şuan 2,5 milyar TL düzeyinde olduğunu...

Kapat