Hiçbir Saldırıya Boyun Eğmeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör saldırısıyla ilgili Başbakanlıkta düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu;

 
Hepimizin başı sağolsun. Rabbimden Çukurca’da şehit düşen güvenlik görevlileri için rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerime Allah’tan acil şifalar diliyorum.

 
Çatışma bölgesi Çukurca’dan son teyit edilen bilgilere göre 24 Mehmetçiğimizi şehit verdik, 18 askerimiz de yaralı. Şuan uluslararası hukukun verdiği haklarla birlikte sınır ötesi takip başlattık. Bu acı hadisenin akabinde resmi Kazakistan ziyaretimi iptal ettim.
 

Türkiye’nin düşmanları şunu çok iyi bilmeli: Türkiye Sarıkamış, Çanakkale, Kurtuluş savaşımız başta olmak üzere şehitlerimizin aziz ruhları üzerinde inşa edilmiş bir ülkedir. Bu ülkenin her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Bayrağımız rengini şehit kanından almıştır.

 
 

Vatan da bayrak da bizim için namustur. Uğruna herbir vatan evladının canını feda edeceği kadar kutsaldır. Hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceğimizi dostun da düşmanın da çok iyi anlaması idrak etmesi gerekmektedir.

 
Terörü besleyenlerin tamamı bilsinki bu devletin nefesi her birinin ensesinde olacaktır. Bu ülkenin huzuruna istikrarına asil yürüyüşüne kast edenler karşısında bizi bulacaktır. Terör örgütünü destekleyen herkesten bunun hesabı sorulacaktır.

 
Terör örgütü Türkiye’nin huzuruna, kardeşliğine kast eden odakların taşeron olduğunu bu son saldırılarla bir kez daha göstermiştir.

 
Bu acı saldırı sonrasında metanetimizi koruyamazsak, terör örgütü amacına ulaşmış demektir. Vakarımızı ve serinkanlılığımızı koruyacağız.

   
Hem terörle mücadele hem de demokratik anayasa yoluyla terörün istismar zeminini ortadan kaldıracağız.

 

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 19 Ekim 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ ABD Merkez Bankası faiz oranlarının izleyeceği yola netlik kazandırmaya çalışırken, Fed Başbakanı Ben Bernanke, Fed'in bir politika aracı...

Kapat