Herkes Mersin`e, komşu tersine…

Avrupalı borsalar ABD`den destek buldu. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD`de iyi gelen veri sonrası Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı, Yunanistan borsası ise sert düşüş kaydetti.

ABD`de tüketici güveninin beklenenden iyi gelmesi Avrupa borsalarına yaradı.

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

KBC Groep hisseleri yüzde 4.7 ralli yaparken National Bank of Greece hisseleri banka hisselerindeki düşüşle yüzde 6.7 değer yitirdi.

Stoxx Europe 600 endeksi yüzde 0.2 oranında artarak günü 264.33 puandan tamamladı. Endeks, erken saatlerde yüzde 0.4 yükselmiş yüzde 0.5 değer kaybetmişti. Bu yıl Stoxx Europe yüzde 8.1 yüksekte seyrediyor.

Londra`daki Market Securities`de şef stratejist olan Stephane Ekolo,
Bugün ABD`de kötü gelen dayanıklı tüketim malları siparişleri ABD ekonosminin Avrupa`dan daha iyi olsa dahi hala kırılgan olduğunu gösteriyor dedi.

Açıklanan verilere göre ABD`de dayanıklı tüketim malları siparişleri Ocak ayında son üç yılın en hızlı düşüşünü gösterdi. Ülkede Şubat ayında tüketici güveninin ise bir yılın en yüksek seviyesine çıktığı görüldü.

Bugün 18 Batı Avrupa piyasasından 12`si yükseldi. Alman DAX yüzde 0.6, İngiliz FTSE 100 yüzde 0.2, Fransız CAC 40 ise yüzde 0.4 oranında değer kazandı. Yunan ASE Endeksi yüzde 3 oranında düşerek en kötü performansı gösteren borsa oldu.

Bigpara turuna katılın

Altın fiyatları, döviz fiyatları, dolar, euro, sterlin, canlı borsa, hisse senetleri, hisse fiyatları, dünya borsaları, en çok artan hisseler, en çok azalan hisseler, uzman görüşleri, banka faizleri, VOB, teknik analiz, KAP haberleri

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dış Ticaret Açığı Tahminlerin Üzerinde

Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı  işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre  2012 yılı  Ocak ayında, 2011...

Kapat