Hazine İtfa Takvimi Çok Rahat

Hazine, 2012 yılının Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında toplam 12,7 milyar lira ödeyecek, 5,5 milyar lira da borçlanacak.

Hazine Müsteşarlığının Mayıs-Temmuz 2012 dönemi İç Borçlanma Stratejisine göre, Hazine, bu dönemde 4,4 milyar lira tutarında da iç borçlanmaya gidecek. Söz konusu dönemde 1,1 milyar lira dış borçlanma yapacak.

Hazine, Mayıs ayında 1, Haziran ayında 1 ve Temmuz ayında da 1 Devlet İç Borçlanma Senedi ihalesi düzenleyecek.

Hazine, Mayıs ayında 1 milyar lira, Haziran ayında 1 milyar lira, Temmuz ayında ise 2,4 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.

Hazine Müsteşarlığının 2012 yılı Mayıs-Temmuz dönemi İç Borçlanma Stratejisi açıklandı.

Buna göre Hazine, Mayıs ayında 1,7 milyar liralık iç borç servisine karşılık toplam 1 milyar liralık, Haziran ayında 1,6 milyar liralık iç borç servisine karşılık 1 milyar liralık, Temmuz ayında ise 3,2 milyar liralık iç borç servisine karşılık 2,4 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirecek.

Mayıstaki borçlanmanın 700 milyon lirası piyasaya, 300 milyon lirası da kamuya yapılacak satışlardan oluşacak. Haziran ayında da borçlanmanın 600 milyon lirası piyasaya 400 milyon lirası da kamuya yapılacak. Temmuz ayındaki 2,4 milyar liralık borçlanmanın 1,9 milyar lirası piyasaya, 500 milyon lirası da kamuya satışlardan oluşacak.

Mayısta 3,7 milyar lira, Haziranda 2,3 milyar lira, Temmuz ayında 6,7 milyar lira olmak üzere, söz konusu dönemde toplam 12,7 milyar lira tutarında ödeme yapılacak. Bu ödemenin 6,5 milyar lirası iç borç servisinden oluşacak.

Mayıs ayında 1,9 milyar lira, Haziran ayında 700 milyon lira, Temmuz ayında da 3,5 milyar lira olmak üzere toplam 6,1 milyar liralık dış borç servisi yapılacak.

Hazine bu dönemde toplam 4,4 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek. Söz konusu dönemde 1,1 milyar liralık dış borçlanmaya gidilmeyecek.
(AA)

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Dolar

USD/TL: Kısa vadede baskı Önceki analizde 1.75 altının görülmemiş olmasını riskli bulmuştuk. Bu riskin ortadan kalktığını görüyoruz, düzeltmenin devamı beklenebilir....

Kapat