Haydarpaşa İstasyonu Bile Kapandı!

TCMB’nin normal gün uygulamasına geçtiği ilk gün yükseliş hareketine başlayan IMKB‐100 sonunda 200 günlük hareketli ortalamasını da hacimli bir şekilde kırdı.
 

Piyasalara likidite sunmaktan bahsedersen piyasalar makro verilerine sonra bakar önce hızlı bir şekilde yolunu alır. İçinde bulunduğumuz tam da bu. ECB, FED, IMF piyasalara likidite sağlamaya devam ederken, Para güvenli limanlardan çıkıp yeniden riskli varlıklara yönelirken, geride kalmamak için hızlı bir şekilde GOP ülkelerine para akarken, Sorunlu ülke ihalelerinde ne faizde ne borçlanma miktarında sorun çıkmazken, TCMB’nin tahminleri piyasalara neredeyse paralellik arz ederken , olacak olan sadece kısa süreli kar satışıdır.
 

Yunanistan’ın kuponu ? temerrütü ? konusunda ise IMF ve ECB’nin %3,5 üzerinde bir kupon faizi sorunu çökmez demedi mi? Yunanistan’da bunun pazarlığını yapmıyor mu? Dolayısıyla Yunanistan, ECB ve IMF’le beraber hareket etmiş olmuyor mu? Tahvil risk hesaplanmasından yaratılacak avantaj bu sorunun da gündemden düşmesine olanak sağlar diğer taraftan son haberlerde kupon faizinin ülkelerin GSYİH büyüme oranlarına endekslenmeye çalışılmakta olduğu haberleri geliyor, sonuçlandığından AB’de 2012’de ilk iki ayda 2’de 2 çıkmış olur.  

 
Turkish Yatırım

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish Yatırım: Aşırı İyimserlik

ABD borsaları şubatın ilk gününe alışlarla başladı. İmalat datasının iyi gelmesi ve Yunanistan’a yönelik umutlar yükselişi güçlendirdi. Piyasa iyi haberleri...

Kapat