Hayata Dair

Teknik direktör isimleri havalarda uçuşurken, konuya ilişkin düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Ütopik gelmemesi dileğiyle…

Türkiye Milli Takımının başarılı olabilmesi için bireysel performanstan ziyade takım oyununa uyum sağlayan başarıya aç futbolculara yer verilmelidir.

Futbolcu seçimi teknik direktör inisiyatifindeyse eğer buna uyum sağlaması önemlidir diye düşünüyorum.  Ancak popülaritesi yüksek ve taraftar (fanatik) baskısı sebebiyle çoğu oyuncu takımda yer almakta ve bu da takıma ve sisteme zarar oluşturmaktadır.

Takım içerisinde genç oyuncular yer almak zorundayken bu oyunculara abilik yapacak kaliteli, vizyona sahip ve egosu olmayan – usta – çırak ilişkine inanan olgun oyuncular yer almalıdır.

Taraftarımızın bu konuda sabırlı olması, hemen sonuç gelmesini unutması ve memleketimizin oyuncularına (hak edene ve gaza gelmeden & fazla gaz vermeden) sahip çıkmalıdır.

Tabii bu kadar şey sadece Teknik Direktör ile olmaz. Yönetimin de nerede duracağını bilmesi ve futbolu bilenlere bırakması gerekmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ayrıca özellikle de alt yapı konusunda acilen bir adım atılması gerekiyor. Alt yapıda parlamaya çalışan elmasların 16’sına gelmeden teknik ve taktik bilgisinin geliştirilmesi bu bilgileri layıkıyla verecek modern hocaların desteği ile mümkündür.

Son olarak en fazla dikkat edilmesi gerekilen ise kişiye özel değil sisteme özel bir takım kurulmalı. Yani Fatih gitti Ahmet geldi sistem komple değişmemeli, öncelikle bir sistem oturtulmalı ve gelecek kişiler buna uyumlu bir çalışma düzeni ile devam etmelidir.

Başarı için ekip çalışması şarttır.

Kişiler sadece günü kurtarır ancak ekip her zaman geleceği kurtarır,

Umuduyla….

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
VİOP30 VE USDTRY HAFTALIK BEKLENTİLER, WEBİNAR EĞİTİMİ VİDEO KAYDI!

24 Temmuz 2017 – 10.30’da gerçekleştirdiğim “Viop30 ve USDTRY Haftalık Beklentiler!” webinar eğitimi video kaydı; https://www.youtube.com/watch?v=NKFRM3YRIi4 Yukarıdaki videoyu görüntülemeyenler, ilgili...

Kapat