Haftanın Yorumları

Global Yatırım
 

İMKB Cuma günü 67.890-69.408 aralığında hareket etti ve %1,10 yükseliş ile 69.250 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. İşlem hacmi önceki göre bir miktar arttı ve 2.44 milyar TL oldu. Yükselişte işlem hacminin sınırlı olması yön değişimine işaret etmiyor. Bugün 68.300-69.800 bir seyir izlemesini bekliyoruz.
 

Hak Yatırım
 

İMKB’de seçime dek olan dönemde yurtdışı borsalarda ciddi bir olumsuzluk olmazsa aralıklı olarak gelebilecek kar realizasyonları dışında beklentimiz olumludur (yurt içi talebin gücünü koruması ve yükselen kapasite kullanım oranı sayesinde). ABD ve Avrupa kaynaklı ekonomik gelişmeler takip edilmektedir. Mali açıdan ülkelere yönelik kurtarma paketlerine ihtiyaç duyulması olasılıkları yurt dışı kaynaklı olumsuzluk yaratabilir. Bu sebeple İMKB’de aralıklı olarak düzeltmelerin görülmesi beklenebilir. Not artırımı beklentileri devam ettiği sürece (Türkiye’nin yatırım yapılabilir kategoriye girmesi için kredi notunun Fitch’den 1 kademe, S&P ve Moody’s den ise 2 kademe not artırımı kararı gelmesi gerekiyor) satışların ardından tekrar tepki alımları ile 70.000 seviyeleri hedeflenebilir. Enflasyonun düşük sürmesi ve cari açığın karşılanabilir düzeyde kalması ise ekonomik büyümeye olumlu yansıyarak İMKB’yi olumlu etkiler.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex Parite ve Emtia Analizleri

EUR/USD ANALİZ ABD'nin ilk çeyrekte beklentilerin altında kalarak yüzde 1.8 büyüme kaydetmesi, korkuları da tetikledi. Petrol fiyatlarındaki artış, tüketimi aşağı...

Kapat