Gül: Misliyle Karşılık Vereceğiz

Hakkari’deki kanlı saldırının ardından ilk açıklama Cumhurbaşkanı Gül’den geldi. İstanbul’daki 27. İSEDAK toplantısının öncesinde açıklama yapan Gül, “Bize bu acıyı çektirenler misliyle çekecektir. Bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır” şeklinde konuştu. Gül, “Terör karşı taviz verilmeyecektir. Kararlılığımız kesindindir. Demokratik gelişmeleri terör nedeniyle yaptığımızı düşünüyorlarsa büyük yanılgı içindedir” diye konuştu.

 
GEZİSİNİ İPTAL ETTİ

  
Başbakan Erdoğan bugün Kazakistan’a gerçekleştireceği 3 günlük geziyi iptal etti. Bir iptal de Sırbistan’a gitmesi beklenen Dışişleri Bakanı Davutoğlu’ndan geldi.

 
“EN ŞİDDETLİ ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLAR”

 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terörist saldırıya ilişkin, ”Gerçekten üzücü bir olay. Aziz milletimiz, bu saldırıları yapanları mutlaka en şiddetli şekilde cezalandıracaklardır” dedi.

 
Davutoğlu, Konya’daki terörist saldırı sebebiyle Konya’daki programlarını iptal ettiğini belirterek, ”Gerçekten üzücü bir olay. Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Konya’daki programlarımızı iptal ettik. Ankara’ya geçiyorum. Aziz milletimiz, bu saldırıları yapanları mutlaka en şiddetli şekilde cezalandırılacaklardır” diye konuştu.
 

YÜREĞİMİZ YANIYOR”

 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin: Yüreğimiz yanıyor. Bu acıların artık bitmesi gerekiyor. Siyaset bunu çözmek için var. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allahtan Rahmet, ailelerine büyük sabır diliyorum.. Biliyorum ne desek onların acısını hafifletemeyiz.. Ama dualarımız onlarla.
 

TCMM Başkanı Cemil Çiçek: Bu olaylar ne kadar yürek yakarsa yaksın girdiğimiz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. Acılarımız ne kadar büyük olursa olsun bağrımıza taş basacağız. Gelişen şartlar çalışmalarımız ne kadar zorlaştırırsa zorlaştırırsın hukuk ve demokrasi sınırları içinde kalarak üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız. Bir taraftan bu olayları telin ettiğimizi ifade edeceğiz. Diğer yandan da yeni anayasayı toplumumuza kazandırmak gayretinin içinde olacağız.

 
Devlet Bakanı Bülent Arınç: Bunu yapanlar ortaya çıkarılacak, kaynakları kurutulacak, hangi merkezden başlatıldığı takip edilecek. Bu acıları yaşatanları Allah en kısa sürede helak etsin. Tüm imkanları kullanarak bu acılara son vereceğiz.

 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: Milletimizin başı sağolsun, maalesef terör örgütü çok azıttı. Şehit ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimize de Allah rahmet eylesin

 
BDP’li Ayla Akat Ata: Büyük üzüntü duyuyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz

 

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
LiderForex: 19 Ekim 2011 Akşam Analizi

EUR/USD ANALİZ ABD Merkez Bankası faiz oranlarının izleyeceği yola netlik kazandırmaya çalışırken, Fed Başbakanı Ben Bernanke, Fed'in bir politika aracı...

Kapat