Güçlü Yen’e Yeni Fren

Japonya’da Bakanlar Kurulu, güçlenen Yen ile başa çıkmak için  planlanan adımlar konusundaki detayları onayladı. Japon hükümetinin planları, Yen’deki güçlenmenin daha fazla  devam etmesini frenlemeyi amaçlıyor.       

 

Hükümetin onayladığı planda, Japon şirketlerine ülke dışında  yapacakları satın almalar için 10 trilyon Yen kredi sağlanması, yarı kamu şirketi olan Innovation Network Corporation’a garantilerin 1.8  trilyon Yen’e çıkarılması yer alıyor.       
 

Plan ayrıca, deniz aşırı nadir bulunan element, doğal gaz ve diğer kaynakların geliştirilmesi için finansmanın artırılması da  öngörüyor.
  

Japonya’da hükümet ayrıca, 11 Mart’ta meydana gelen deprem ve tsunaminin  ardından başlattığı yeniden inşaa çalışmalarının finansmanı için  3. ek bütçeyi de onayladı.       
  

12.1 trilyon Yen büyüklüğündeki 3. ek bütçe yeniden inşaanın  yanı sıra, güçlü Yen ile başa çıkmak için tedbirler de içeriyor. 3. ek bütçe 28 Ekim tarihinde parlamentoya sunacak.       
  

Japon hükümeti Mayıs ayında 4 trilyon Yen, Temmuz ayında ise  2 trilyon Yen tutarlarında ek bütçeler çıkarmıştı.

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
FOREX: Dollar, Yen Rise as EU Wrangling Stokes Risk Aversion

The safe-haven US Dollar and Japanese Yen rose amid rumors of infighting among EU policymakers but S&P 500 futures warn...

Kapat