Google+ Yakında Twitter’ı Geride Bırakabilir

Google Inc.’in kurduğu yeni paylaşım sitesi Google+ bir yıl içerisinde ABD kullanıcılarının %22′sine ulaşarak Twitter ve LinkedIn’i geride bırakarak dünyanın ikinci en büyük sosyal paylaşım sitesi olabilir.

ABD internet kullanıcılarının %13′ü şuanda Google+’a üye ve bir yıl içinde sitenin %9 daha büyüyeceği öngörülüyor. Twitter ve LinkedIN’in de büyüyeceği öngörülse de bu büyümenin Google+’ın büyüme hızından daha düşük olacağı ve %2 ile %3 arasında kalacaığı düşünülüyor. Facebook Inc.’in kullanıcı sayısındaki büyümesi durdu, bu yıl sitenin kullanıcı sayısı %2 geriledi. Şuanda Facebook’a ABD kullanıcılarının %69′u üye.

Comscore Inc.’in yaptığı piyasa araştırmasına göre Google+ Facebook ve MySpace’in ilk günlerdeki büyüme hızını geride bırakarak Haziran ayından itibaren en hızlı büyüme oranını elde etti ve bir aydan kısa bir süre içerisinde 25 milyon kullanıcıya ulaştı. Fakat kullanıcı sayısı halen Facebook’un çok gerisinde. Facebook’un şuanda 750 milyon aktif kullanıcısı var.

YouGov yatırım ürünleri başkanı Michael NardisGoogle+’ın beklenen büyüme oranıyla ilgili : ” Google+ Facebook ile aynı yolda ilerliyor. Çekirdek kullancıları arasında heyecan yaratıyor. ” yorumunda bulundu.

Google+’ın büyüme rakamları bu kadar parlak görünse de site kullanıcıların bir bölümünden gelen haberler Google+ için iyi değil. Sitenin kullanıcılarının %31′i sitedeki profillerini çoktan bıraktıklarını yada haftalardır herhangi bir şey paylaşmadıklarını belirtiyor.

Ekonomi Haber Yorum

Add a Comment

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD

Önceki yazıyı okuyun:
Süheyl Aygül: İnsan Kaynakları Bakanlığı kurulmalı

Türkkariyer Yönetim Kurulu Başkanı İlham Süheyl Aygül, 2007 krizinden sonra ABD ve Avrupa’da çalışan çok sayıda beyaz yakalı Türk ile...

Kapat